Gyógypedagógia szakosok tanulmányi kirándulása

2024. április 19.

A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karának érdeklődő gyógypedagógia szakos hallgatói és oktatói 2024. április 19-én tanulmányi kiránduláson vettek részt Budapesten. Az első állomás a Down Alapítvány Foglalkoztatási Centruma volt, ahol Dr. Gruiz Katalin elnökasszony köszöntője után bepillantást nyerhettünk a különféle műhelyek munkáiba. A műhelyekben dolgozó fiatal és idősebb kliensek lelkesen osztották meg velünk tapasztalataikat, élményeiket. Izgalmas élmény volt látni, hogyan készül egy kézzel festett táska, egy bőrpénztárca vagy éppen egy ékszertartó kerámia, amikből alaposan bevásároltunk a kisboltban. Miután közösen megebédeltünk az alapítványnál dolgozókkal, a Baltazár Színházban folytattuk szakmai kirándulásunkat. A Róna – avagy Petőfi magány tánczot jár című előadás megtekintése után kellemes hangvételű beszélgetés alakult ki a színészekkel és Farkas Dorka rendezővel. A hallgatóság kérdéseire nyíltan, leplezetlen őszinteséggel válaszoltak a színészek. A tanulmányi kirándulás során értékes tapasztalatokat gyűjthettek a résztvevők, valamint megtapasztalhatták, hogy a gyógypedagógiai munka élethosszig fontos az érintettekkel.